Przejdź do treści strony

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12

02 Sep 2011 r.

Pierwszy września powitał uczniów i nauczycieli spieszących do szkoły piękną pogodą, właśnie taką, za jaką wszyscy tęskniliśmy w tym roku w lipcu i sierpniu. I choć wakacje minęły jak zawsze zbyt szybko, na naszych twarzach gościły uśmiechy, a aulę szkoły muzycznej wypełniał radosny gwar.

Nowy rok szkolny został uroczyście zainaugurowany wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Zgromadzeni na uroczystości uczniowie, ich rodzice i nauczyciele zostali powitani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Wojtanowską, która odczytała także list Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, skierowany z tej okazji do szkół artystycznych. Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił występ Piotra Kosargi, studenta II roku Akademii Muzycznej w Poznaniu (klasa skrzypiec), absolwenta opolskiej PSM, w której murach gościliśmy. Usłyszeliśmy Grave i Fugę a-moll J. S. Bacha, IX Kaprys Paganiniego oraz Kaprys nr 2 op. 10 Henryka Wieniawskiego. Akcent muzyczny został uzupełniony literackim w postaci fragmentów pamiętnika Jana Cybisa, patrona naszej szkoły. Bardzo miłym zakończeniem uroczystości były dwie prezentacje multimedialne, przygotowane przez uczniów: relacja z wakacyjnego pleneru malarskiego dwóch naszych uczennic oraz krótki film, którego bohaterem był absolwent „Plastyczniaka”, studiujący obecnie za granicą. Po uroczystości uczniowie przeszli do klas, gdzie zostali powitani przez swoich wychowawców.

Nowy rok szkolny został zatem oficjalnie uznany za rozpoczęty, choć piękna pogoda towarzysząca nam tego dnia aż do wieczora przedłużała poczucie wakacyjnej beztroski.

oprac.: Małgorzata Łuczak

foto.: Daniel Szopiński

« Powrót do listy