Przejdź do treści strony

Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

02 Sep 2008 r.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2008/2009.

Pięćdziesiąty już raz rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Tradycyjnie wysłuchaliśmy fragmentów „Dzienników” patrona szkoły Jana Cybisa. Refleksje o malarstwie czytały uczennice klasy IV PLP: Sabina Lenarczyk, Renata Krawiec i Agnieszka Zdonek. Czytanie „Dzienników” stało się swoistym rytuałem nierozerwalnie związanym z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Następnie zabrzmiała piękna muzyka Karola Szymanowskiego: „Wariacje” na fortepian zagrał absolwent PSM II stopnia w Opolu Pan Maciej Lamm. Dyrektor naszej szkoły Pani Małgorzata Wojtanowska ciepłe słowa powitania skierowała do wszystkich nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Wizytator szkolnictwa artystycznego Pani Barbara Pietrakowska-Ołdak odczytała list Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowany do uczniów naszej placówki. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów, którzy brali udział w konkursie na logo Biblioteki Głównej Uniwersytetu Opolskiego. Nagrody te wręczył uczniom klasy III PLP oraz ich nauczycielowi Pani Małgorzacie Futkowskiej Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Opolskiego dr hab. prof. Piotr Wieczorek w obecności Pani dr Wandy Matwiejczuk – dyrektora Biblioteki oraz jej zastępcy – Pani mgr Danuty Szewczyk-Kłos. Miejmy nadzieję, że to dobry początek nowego roku szkolnego i nowych wspaniałych sukcesów dla uczniów naszej szkoły.

foto: D.Szopiński

« Powrót do listy