Przejdź do treści strony

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

01 Sep 2020 r.

Znana uczniom Plastyczniaka od lat sala koncertowa Szkoły Muzycznej, Pani Wicedyrektor Katarzyna Kubik witająca serdecznie uczniów, uśmiechnięci wychowawcy zapraszający do sal lekcyjnych na klasowe spotkania…

Rozpoczęcie roku szkolnego. Można pomyśleć, że uroczystość, która powtarza się co roku, przebiega według ustalonego, przewidywalnego schematu. Nie w tym roku szkolnym, z którym uczniowie, nauczyciele i rodzice wiążą wyjątkowo wiele nadziei i obaw zarazem. Mamy nadzieję, że będziemy mogli uczyć się stacjonarnie, chcielibyśmy spotykać się w szkole, rozmawiać, uczyć razem, szukać w tych spotkaniach „twarzą w twarz” inspiracji do twórczych działań. Nasze obawy wiążą się oczywiście z sytuacją epidemiczną, która powoduje, że „nowe” oznacza o wiele więcej niewiadomych niż zwykle.

Reżim sanitarny nie przeszkodził nam w rozpoczęciu tego nowego roku. Zaopatrzeni w maseczki dezynfekowaliśmy dłonie, zachowywaliśmy konieczny dystans, zajmując wyznaczone miejsca. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, rozpoczynające ten nowy, szczególny rok o różnych godzinach, a nawet w różnych miejscach (w Szkole Muzycznej i w szkolnej Galerii). W milczeniu wysłuchaliśmy nagrania hymnu.

W zeszłym roku świętowaliśmy 60-lecie istnienia naszej szkoły. Spotkaliśmy się w grudniu w licznym gronie absolwentów i nauczycieli w radosnej, pełnej wzruszeń atmosferze. Absolwenci przygotowali filmy, w których prezentowali swoją drogę artystyczną, zapoczątkowaną w naszej szkole. Podczas rozpoczęcia roku szkolnego obejrzeliśmy kilka tych filmów; niewątpliwie przed ich autorami życie również stawiało wyzwania, którym musieli sprostać.

My też damy radę!

Oprac.: M.Łuczak

Foto: D.Szopiński

« Powrót do listy