Przejdź do treści strony

Rekrutacja 2020/21 - Nauczyciele

20 May 2020 r.

Kim są nauczyciele opolskiego Plastyczniaka?

Kadrę opolskiego Liceum Plastycznego tworzą ludzie wyśmienicie przygotowani do pracy w tak wyjątkowym miejscu. Są wszechstronnie wykształceni, ich wykształcenie w wielu wypadkach obejmuje kilka fakultetów bądź zaowocowało stopniem doktora. Wciąż się kształcą, wykorzystując różne formy doskonalenia zawodowego. Nauczyciele przedmiotów artystycznych to zarazem artyści (absolwenci Akademii Sztuk Pięknych), specjalizujący się w różnych dziedzinach sztuki. Ich przygotowanie do zawodu obejmuje zatem doskonałe wykształcenie i artystyczną praktykę.

Są to ludzie, którzy nie poprzestają na tym, czego nauczyli się podczas studiów i stażów, krajowych i zagranicznych. Podejmują wyzwania zawodowe w szkole, ale i poza nią. Odnajdują się w szkolnej i pozaszkolnej rzeczywistości i tego właśnie chcą uczyć swoich podopiecznych. Są ludźmi pełnymi pasji: podróżują, śpiewają, mają rodziny, kochają zwierzęta, angażują się w pomoc innym, tańczą, grają na instrumentach, praktykują jogę, zdobywają sportowe wyróżnienia, piszą wiersze, fotografują, piszą ikony, pochłaniają książki, świetnie gotują, pasjonują się muzyką, dobrym kinem i teatrem… można wymieniać niemal bez końca.

Lubią ludzi. Lubią swoich uczniów i siebie nawzajem. Dbają o dobrą atmosferę w szkole i podczas podróży, które są wielką, „plastyczniakową” pasją. Rozwijają swoją empatię i starają się zawsze wyciągać cenną lekcję z błędów, porażek czy pomyłek. Wiedzą, że uczymy się wszyscy przez całe życie.

« Powrót do listy