Przejdź do treści strony

Ranking szkół 2012

29 Feb 2012 r.

Ostatni dzień lutego zgromadził w Galerii naszej szkoły wyjątkowych gości.

Byliśmy gospodarzami uroczystości uhonorowania najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Województwie Opolskim.

Dyplomy wręczał Wojewoda Opolski – Ryszard Wilczyński oraz Opolska Kurator Oświaty – Halina Bilik.

Uroczystość obecnością uświetnili również: Waldemar Zadka – dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty – Krystyna Dworecka z Beatą Kowal, zastępca prezydenta Miasta Opola – Krzysztof Początek, przedstawiciele Opolskiego  Kuratorium Oświaty  – Wiesława Andros  i Aurelia Stępień.

Na uroczystość zaproszono delegacje 17 wyróżnionych szkół. Najlepszym liceum ogólnokształcącym – okazało się Liceum Humanistyczne w Nysie, a najlepszą szkołą techniczną – Technikum Ekonomiczne w Opolu.

W programie mogliśmy zaprezentować utalentowaną artystycznie młodzież. Wiersz W. Szymborskiej w interpretacji Oli Szczęsny, piosenki chóru z Technikum Ekonomicznego i trio wokalne z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III w Opolu. Uroczystość zakończył porywający występ ucznia naszej szkoły Piotra Zioła.

Szkołom gratulujemy.

W roli gospodarza i opiekuna zaproszonych gości wystąpiła klasa V OSSP z wychowawcą. Na medal!

oprac.: Małgorzata Wojtanowska

foto: Daniel Szopiński

« Powrót do listy