Przejdź do treści strony

Przystanek Twórczość - warsztaty animacji poklatkowej

10 Nov 2016 r.

W ostatnim tygodniu października (24-28.10) grupa gimnazjalna wzięła udział w warsztatach: integracyjnych, kreatywności oraz animacji poklatkowej.

Opiekę nad ich pracą sprawowała Monika Kuczyniecka, której ostatnia współpraca ze Stowarzyszeniem Opolskie Lamy oraz dziećmi z opolskich szkół podstawowych, zaowocowała III miejscem w kategorii animacji na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodzieżowych UpTo21.

W tej edycji tematem przewodnim jest SZCZĘŚCIE. Pierwsza grupa uczestników miała za zadanie zbadać relacje szczęścia z marzeniami, a następnie przy pomocy plasteliny opracować własny krótkometrażowy film animowany o swoich refleksjach. Inspiracją dla najmłodszych Przystankowiczów stała się instalacja Zuzanny Srebrnej w Muzeum Śląska Opolskiego.

Nie zabrakło również naszych uczniów - wybrane osoby z OSSP uczestniczyły w warsztatach i wspólnie z uczniami z innych szkół stworzyli kilka etiud, które jako cały film zostaną zaprezentowane podczas Gali Finałowej w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki we wtorek 22.11

« Powrót do listy