Przejdź do treści strony

Pozdrowienia z Afryki

06 Mar 2015 r.

Od kilku lat w naszej szkole angażujemy się w akcję wspierania dzieci z Afryki. Uczniowie pod opieką pań Rozwity Jaron i Zofii Szopińskiej pośredniczą w kontakcie między młodzieżą z naszej szkoły i afrykańskim podopiecznymi.

Udział w akcji „Dać im nadzieję” prowadzonej przez Referat Misyjny Franciszkanów z Góry św. Anny, zapoczątkowali absolwenci OSSP z wychowawcą panią Jaron. W październiku 2013r. w realizację projektu włączyła się klasa pani Zofii Szopińskiej. Obecnie akcję wspierają także inne klasy. Środki zbierane przez uczniów są przeznaczane na wsparcie nauki wybranych afrykańskich dzieci.
Klasa III OSSP wysłała swojemu podopiecznemu pozdrowienia wraz z pracą plastyczną. Jedna z uczennic przedstawiła polską klasę, rysując portrety uczniów.Uczniowie VI OSSP wraz z wychowawcą otrzymali od Jeana Bamogo z Baskoudre – Burkina Faso wzruszający list. Zawarł w nim informacje o swoich postępach w nauce. Wiemy, że także ciężko pracuje, aby pomagać swoim rodzicom, ale nauka daje mu wiele radości i otwiera drogę do lepszego i ciekawszego życia. Choć klasa VI skończy w tym roku naukę w szkole, to na pewno młodsi koledzy będą kontynuować tradycję pomagania innym.

Oprac.: Z.Szopińska i K.Kubik

« Powrót do listy