Przejdź do treści strony

Podziel sie szczęściem

22 Dec 2014 r.

Podziel się szczęściem. Bądź świadomy. - Tak swój projekt nazwały nasze uczennice: Natalia Mazur i Patrycja Mackiel z PLP oraz Angela Derewieńczuk z III LO.

- Zachęcamy dzieci i młodzież z opolskich szkół i świetlic do szycia małych, prostych zabawek, które trafią do dzieci z indyjskich sierocińców. To świetna zabawa, dająca mnóstwo radości i integrująca grupę - mówią dziewczyny. Odbyły się już trzy warsztaty (w III LO, świtlicy Garaż i świetlicy Serce Dla Serca). Cykliczne zajęcia potrwają do połowy stycznia.

- Połączyła nas chęć niesienia uśmiechu  i pomocy. Chcemy wzbudzić u naszych rówieśników empatię. Dlatego podczas warsztatów najpierw pokazujemy im jak wygląda życie dzieciaków w Indiach, jak cieszą się z drobiazgów. Mamy nadzieję, że skłoni to wszystkich do przemyśleń na temat własnego życia i dóbr jakie posiadamy.

W styczniu Patrycja Mackiel zawiezie zrobione przez młodych opolan zabawki do Indii (ich wręczenie zostanie uwiecznione na filmie). Patrycja od dwóch lat jest wolontariuszką w Fundacji Dzieci Orientu Sylki Rayskiej w Kątach Wrocławskich, zorganizowała już wiele akcji i zbiórek. - Ważna jest dla nas idea globalizacji  - mówi dziewczyna. - Nauka tolerancji, równości, zaszczepianie empatii to ważne czynniki wpływające na przyszłość i dobro wspólne.

Oprac.: A. Zientarska

« Powrót do listy