Przejdź do treści strony

Plener w Pławniowicach 2012

09 Sep 2012 r.

W dniach 7-9 września 2012 roku odbył się plener malarski dla uczniów ponadgimnazjalnych szkół plastycznych. Celem wyjazdu była promocja wielokulturowych walorów śląska a także wspieranie uzdolnionej plastycznie młodzieży. Głównym sponsorem wyjazdu była Fundacja Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Lokalnych.

To już druga edycja tego projektu. Pierwsza miała miejsce w Kamieniu Śląskim w dniach 4-6 maja 2011 roku na terenie kompleksu pałacowo-parkowego w Kamieniu Śląskim. W tym roku miejscem realizacji artystycznych był również kompleks pałacowo-parkowy jednak tym razem nieco bardziej oddalony od Opola – Pławniowice. W tym pięknym miejscu przywitał nas ks. dr. Krystian Worbs, który opisał uczniom dokładnie historię zamku i jego renowacji.

W plenerze wzięło udział 20 uczniów z 4 szkół plastycznych oraz 2 nauczycieli: mgr Joanna Przygoda ze szkoły plastycznej w Częstochowie pełniła rolę opiekuna oraz mgr Joanna Preuhs ucząca również przedmiotu rysunek i malarstwo w szkole plastycznej w Opolu pełniła funkcję kierownika artystycznego tego pleneru. Z naszej szkoły byli to uczniowie: Oskar Dąbrowski, Paulina Piórkowska, Justyna Wełk, Karolina Stec, Justyna Wyrwał, Andżelika Warzyc, Wiktoria Balawender.

Uczniowie mieli podczas trzech dni wykonać 5 prac malarskich (lub rysunkowych) w technice akrylu lub akwareli inspirowanych miejscem pobytu. Powstało niemal 100 prac, które zostaną poddane ocenie komisji. Wynik konkursu przedstawiony zostanie podczas wernisażu wystawy najlepszych prac powstałych podczas tego pleneru. Wystawa wieńcząca tegoroczną edycję projektu odbędzie się w dniach 25.10 – 9.11. 2012 Roku. Serdecznie zapraszamy na wystawę i wernisaż, który odbędzie się dnia 25 X o godzinie 12: 00 w Galerii nad Odrą.

Galeria mieści się w budynku Ogniska Plastycznego przy Zespole Państwowych Placówek Kształcenia plastycznego im. Jana Cybisa, ul. Barlickiego 15 45-083 Opole.

oprac. J. Preuhs

foto: J. Preuhs

« Powrót do listy