Przejdź do treści strony

Plastyczniak wśród 500 najlepszych szkół!

19 Jan 2015 r.

484 miejsce wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce, taką właśnie lokatę przyznano naszej szkole. Co warto podkreślić jesteśmy jedyną szkołą plastyczną, która znalazła się w tym rankingu, a struktura naszych zajęć bliższa jest tej, która funkcjonuje w technikach.

Miesięcznik „Perspektywy”, jak w każdym roku, ogłosił Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015, w którym decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%.

Plastyczniak uzyskał 42,11 punktów co  oznacza to, że możemy pochwalić się dobrym poziomem nauczania. Zauważmy jednak, że w naszej szkole obok egzaminu maturalnego, uczniowie zdają także dwuczęściowy egzamin dyplomowy oraz egzamin promocyjny z rysunku i malarstwa. Zatem ostatni rok w naszej szkole jest dla naszych maturzystów bardzo pracowity. Jednakże kreatywna praca na przedmiotach artystycznych, a także praca nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących nad przygotowaniem do matury, dają dobre efekty.

oprac.: K.Kubik

« Powrót do listy