Przejdź do treści strony

Plastyczniak w drodze na Mount Everest!

09 Nov 2015 r.

Uczniowie wszystkich klas od 19 do 23 października 2015 r. wraz z nauczycielami  Marcinem Dubielem i Anią Madej wychodzili do amfiteatru by zdobyć jeden z najwyższych szczytów świata - Mount Everest.

Impreza trwała już od soboty tj. 17. 10. 15r do 23.10.15r. Każdy Opolanin, w miarę swoich możliwości i chęci, mógł wspiąć się na siedmiometrową ściankę. Gdy „zdobył” te siedem metrów, przyciskał czerwony guzik na szczycie, po czym na wielkim ekranie, wyświetlały się kolejne zdobyte metry. Celem całej imprezy było wspólne uzyskanie liczby 8848 metrów - tyle ile wynosi Mount Everest. Na pierwszy rzut oka wszystko mogło wyglądać na bardzo proste, niemal banalne. Przecież co może być trudnego w stawianiu odpowiednio stóp i trzymaniu się mocno rękoma? A jednak nie wszystkim się udawało. Wiele problemów sprawiały małe, trudne do złapania uchwyty. Gdy osoba była na piątym, szóstym metrze nagle nie wiedzieła gdzie postawić nogi i tam najczęściej kończyła się ich wspinaczka.

Mu jednak nie poddawaliśmy się tak łatwo. Wielu od nowa rozpoczynało swoją wspinaczkę. Dużym atutem były silne wyćwiczone ręce oraz nogi. Wspinaczka pochłaniała wiele energii. Nieważne, czy ktoś zdobył ten szczyt, czy nie. Czy wspiął się na siedem metrów, czy na dwa. Moglibyśmy zauważyć trzęsące się nogi oraz ręce, czego nikt nie potrafił ukryć. Najczęściej i najbardziej bolały palce i przedramiona. Niektórzy, z wysiłku, nawet ich nie czuli. Mimo tego wszyscy bardzo chętnie brali w tym udział.

Opolanom udało się zdobyć Everest wcześniej niż sądzili organizatorzy. Odpowiednią liczbę metrów zdobyliśmy w czwartek, dzień przed czasem! Na pewno tego nie zapomnimy i chcielibyśmy raz jeszcze pójść na wspinaczkę. Uczniowie plastyka przyłożyli się również do zdobycia tego szczytu. Z czego jesteśmy dumni! Czekamy na inne takie imprezy.

Foto.: M. Dubiel

« Powrót do listy