Przejdź do treści strony

Plastyczniak ma złote serce

12 Jan 2018 r.

Serce to znak czytelny dla każdego, a zarazem najważniejsze „urządzenie” w naszym organizmie. Dlatego uczniowie klasy IV OSSP z Plastyczniaka promują w formie plakatów profilaktykę związaną z tym narządem.

Kampania na rzecz serca zaprojektowana została dla Opolskiego Szpitala Klinicznego. Plakaty zaprojektowane przez uczniów klasy IV OSSP pod kierunkiem nauczycieli Macieja Markowicza i Marka Przysieckiego, zachęcać będą do dbania o serce na korytarzach Oddziału Kardiologii.

Uczniowie skupili się wokół haseł promujących dbałość o serce, zdrowy tryb życia, wybór muzyki, przyjaźni, marzeń, zamiast stresu. Sześcioro uczniów szukało najtrafniejszych form wyrazu, aby przedstawić problemy związane z chorobami serca.

Zadanie rozwijało świadomość na temat zdrowia, a zarazem rozwijało kreatywność. Uczniowie mogli zmierzyć się z problemami podejmowanymi np. w kampaniach społecznych. Każdy autor podszedł do tematu inaczej, zarówno w formie, jak i treści, w nadziei, ze propagowane hasła trafią do serc ludzi.

Oprac.: K.Kubik

« Powrót do listy