Przejdź do treści strony

Jesteśmy uczniami Plastyczniaka

15 Oct 2018 r.

15 października 2018 r. oficjalnie zostaliśmy uczniami Publicznego Liceum Plastycznego w Opolu. Było to dla nas ogromne przeżycie, ważne, ale i stresujące wydarzenie.

W pierwszej części tego uroczystego spotkania, które odbyło się w szkolnej Galerii, najzdolniejszym i najpracowitszym uczniom opolskich szkół artystycznych wręczono stypendia. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac stypendystów, która zrobiła na nas wielkie wrażenie. Mogliśmy także podziwiać kunszt naszych kolegów ze szkoły muzycznej, którzy wykonali podczas uroczystości kilka utworów muzycznych. Stypendia wręczył Pan Arkadiusz Wiśniewski, Prezydent Miasta Opola.

W drugiej części uroczystości nastąpiło ślubowanie. Zostaliśmy wyczytani, potem złożyliśmy przysięgę. Symbolem pasowania był wielki pędzel, którym dotknięto ramienia każdego z nas. Wagę tej chwili podkreślała obecność szkolnego sztandaru.

Jak każe tradycja, po pasowaniu zasadziliśmy w szkolnym ogrodzie drzewko. W tym roku był to grab, symbol wytrwałości i siły charakteru. Aby umilić to uroczyste popołudnie, przygotowaliśmy poczęstunek.

Cieszymy się, że spędzimy właśnie tu kilka następnych lat.

Oprac.: I PLP pod kierunkiem M. Łuczak

« Powrót do listy