Przejdź do treści strony

Pasowanie na ucznia 2012

05 Oct 2012 r.

Ślubowanie to szczególne wydarzenie w życiu szkoły. Wyznacza bowiem moment kiedy nowi uczniowie przyjęci do klas I OSSP i I PLP stają się w pełni częścią szkolnej społeczności. W tym roku wydarzenie to miało miejsce 5 października w Galerii nad Odrą i było połączone z wernisażem uczniów, którzy w przyszłym roku szkolnym opuszczą mury plastyczniaka.

Uroczystośc rozpoczęły słowa przysięgi i pasowanie. Kiedy już tradycji stało się zadość, życzenia złożyli Pani dyrektor Małgorzta Wojtanowska, mistrz i dawny profesor szkoły Pan Marian Szczerba oraz przedstawicielka samorządu uczniowskiego Ola Szczęsny.

Potem przyszedł czas na prezentację uczniów, którzy w czasie pobytu w szkole osiągnęli wysoki poziom artystyczny. Ela Walentek, Paula Orlik i Krzysztof Mętel reprezentowali szkołę w czasie Przeglądu w Katowicach. Opowiadali o swojej pracy pod kierunkiem Pani Joanny Preuhs, o trudach i przyjemnościach tworzenia. Nie zabrakło także ciekawych refleksji i rad dla tych, którzy kilkanaście minut wcześniej zostali przyjęci do kręgu uczniowskiego.

oprac. K. Kubik

foto :D.Szopiński

« Powrót do listy