Przejdź do treści strony

Pasowanie na ucznia 2009

14 Oct 2009 r.

14. października, jak co roku, był wielkim dniem dla pierwszaków ZPPKP. Już od września nasi najmłodsi oraz ci starsi, choć także pierwszoklasiści, pilnie przygotowywali się do Dnia Edukacji Narodowej. O 17.00 rozpoczęła się arcyważna impreza - tradycyjne pasowanie na ucznia szkoły, które przerodziło się w prawdziwe święto. Po złożeniu ślubowania aktu pasowania na uczniów szkoły sztuk plastycznych dokonał zastępca dyrektora ds. artystycznych P. Daniel Szopiński, kładąc na ramieniu każdego ucznia symboliczny pędzel.

Zwyczajowo, jak co roku, odbyło się wręczenie stypendiów dla uczniów naszej szkoły oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. Stypendia Prezydenta Miasta Opola za osiągnięcia artystyczne otrzymali z rąk P. Arkadiusza Karbowiaka nasi uczniowie: Aleksandra Bolcek z klasy VI OSSP, Alicja Pałys i Mateusz Piestrak z klasy III PLP. Szkołę muzyczną reprezentowali: Maria Strzelczyk z klasy skrzypiec P. Renaty Gajownik, Piotr Kosarga z klasy skrzypiec P. Janusza Gajownika i Tomasz Niestrój z klasy organów P. Lucyny Glezner-Sun.

Stypendyści z „Plastyczniaka” oraz Kasia Gontarek z klasy VI OSSP, która uczestniczyła w plenerze malarskim zorganizowanym przez Liceum Plastyczne w Kole zaprezentowali z tej okazji niezwykle oryginalne, niedługie filmy o swoich dokonaniach, pasjach, poszukiwaniach twórczych. Oprawą muzyczną był występ skrzypcowy stypendystów Marii Strzelczyk i Piotra Kosargi.

Po wręczeniu stypendiów młodym adeptom sztuk plastycznych rozpoczęła się druga część uroczystości: przyjęcie poprzez pasowanie pierwszaków ( I OSSP i I PLP) w grono uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu ceremonii pasowania samorząd szkolny sprezentował nauczycielom, z okazji ich święta, małą niespodziankę, którą był koncert w wykonaniu kilku uczniów naszej szkoły którym poza władaniem pędzlem nie obca jest sztuka władania instrumentami muzycznymi.

Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii o frapującym tytule „Zderzenia”. Fotografie przedstawiające zajęcia, plenery, akcje i przeglądy plastyczne wykonali: P. Bożena Szwajkowska-Krauze, P. Bronisław Bolek i P. Daniel Szopiński.

Do wystawy zaprosiliśmy również Opolskie Towarzystwo Fotograficzne. Swoje prace zaprezentowali: Maria Juszczak, Aleksandra Kozołub i uczennica naszej szkoły Agata Czubak (kl. IV OSSP). Wystawę przygotowała i zaaranżowała P. Bożena Szwajkowska-Krauze.

Jak co roku raczyliśmy się pysznościami ufundowanymi przez pierwszoklasistów. Imponująca ilość łakoci sprawiła, że smakołyki przetrwały do samego wieczora. A gości tego roku było naprawdę wielu...

oprac. Magdalena Kowalska, Oskar Bąk, Daniel Szopiński

foto:D.Szopiński

« Powrót do listy