Przejdź do treści strony

Ogólnopolski przegląd rysunku, malarstwa oraz rzeźby - 1 etap

18 Dec 2013 r.

Uczniowie mają za zadanie zaprezentować swoją pracę – głównie z ostatniego roku. Pokazują nam i swoim rówieśnikom studium postaci, martwe natury w kolorze, szkice domowe oraz kompozycje graficzne – wymagania, jakie będą powracały w Katowicach, Warszawie, przy egzaminie promocyjnym z rysunku i malarstwa oraz egzaminach wstępnych na wszelkie uczelnie artystyczne.

Co roku uczniowie prezentują ogólnie podobny poziom, jednak zauważam, że ci, którym zależy na zakwalifikowaniu się do Katowic starają się coraz bardziej, co ich wyróżnia na tle innych. Było dużo prac godnych uwagi, kilka osób szczególnie zaangażowała się w pracę, zatem komisja miała wyjątkowo trudny wybór. Niektórzy dosłownie zasypali podłogę galerii pracami na wysokim poziomie. Ostatecznie do Katowic zostali wytypowani:

Przedmiot: rysunek

1. Piotr Dziuroń – rysunek + rzeźba (kl. III PLP)
2. Martyna Byczyńska – rysunek + rzeźba (kl. III PLP) - rezerwa

Przedmiot: malarstwo

1. Wiktoria Balawender – malarstwo + rysunek (kl. III PLP)
2. Patrycja Buśko – malarstwo + rysunek (kl. III PLP) – rezerwa

Przedmiot: rzeźba

1. Justyna Wełk – rzeźba + rysunek (kl. V OSSP)
2. Magdalena Kirjazow – rzeźba + rysunek (kl. V OSSP) – rezerwa

 

Przegląd służy nie tylko wytypowaniu osób, które będą reprezentowały naszą szkołę na tle kraju, choć to wyjątkowo trudne zadanie, ale ma na celu zweryfikowanie własnej pracy i poziomu każdego z was. Mogliście po raz pierwszy przyjrzeć się całej swojej pracy, porównać poziom i – z naturalną w tej sytuacji refleksją – obmyślić plan na ostatni rok. Wszystkim uczniom gratuluję ciekawych realizacji,  życząc dalej:  cierpliwości i wytrwałości w pracy nad sobą.

Oprac.:  J.Preuhs

Zdjęcia: D. Szopiński, M.Bitka Jr, P. Szlotawa

« Powrót do listy