Przejdź do treści strony

Ognisko Plastyczne pracuje mimo pandemii

24 Feb 2021 r.

Zdecydowana większość nauczycieli i uczniów chciałaby wrócić do „normalności”. Tęskni do stacjonarnych zajęć, na co dzień boryka się z niedogodnościami zdalnego nauczania. Swoboda kontaktu jest nie do przecenienia również w przypadku zajęć plastycznych.

W budynku Ogniska opolskiego Plastyczniaka jest od wielu tygodni cicho i pusto, nie oznacza to jednak, że podopieczni Ogniska nie edukują się artystycznie w tym roku. Trzeba wykazać się samodyscypliną i pracowitością, można jednak nadal liczyć na ciekawe tematy, zadawane przez artystów prowadzących „ogniskowe” zajęcia, na porady, ciekawe inspiracje i życzliwą opiekę.

Natalia Reguła, uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu, ma siedemnaście lat i od dwóch uczęszcza na zajęcia Ogniska Plastycznego. W zeszłym roku doskonaliła swoje umiejętności w pracowni Pana Macieja Markowicza, w tym roku pracuje razem z Panią Patrycją Kucik. Natalia jest niezwykle utalentowaną, wrażliwą osobą, w przyszłości chciałaby studiować architekturę. Bycie wnikliwą obserwatorką otaczającej ją rzeczywistości sprawiło, że świetnie poradziła sobie z zaproponowanymi zadaniami. Zachęcamy do obejrzenia prac Natalii, realizującej tematy takie jak „Autoportret”, „Z mojej głowy wyrosły węże”, „4 ściany”, „Zwierzę domowe”, Roślina domowa”, „Moja twarz jest pejzażem”, „Pejzaż zimowy”, „Wielki błękit - martwa natura w błękicie” czy „Stół z lotu ptaka”.

Oprac.: M.Łuczak

« Powrót do listy