Przejdź do treści strony

Nasi absolwenci - Patrycja Mackiel

07 Apr 2021 r.

W Opolu powstało nowe, ciekawe miejsce, w którym można pysznie zjeść. Goście restauracji „Samsara” zostają po wejściu do lokalu oczarowani wystrojem wnętrza, które oferuje zmysłom podróż do Indii. Lokal otworzyła wraz z przyjaciółmi Patrycja Mackiel, absolwentka naszego Plastyczniaka. Patrycja jest również współautorką i współwykonawczynią projektu wystroju wnętrza (egzotyczne klimaty zna dobrze z doświadczenia własnych podróży):
– Wszystkie elementy drewniane wycinałam sama, nawet blat wyszedł spod moich rąk. W domu mam istny warsztat snycerski! – śmieje się Patrycja. – Zrobiłam również identyfikację wizualną. Wspólnymi siłami wykonaliśmy murale zdobiące ściany.

Patrycja robiła dyplom właśnie ze snycerstwa, punktem wyjścia jej działań były więc w tym wypadku umiejętności zdobyte w Plastyczniaku. Oprócz restauracji Patrycja prowadzi jeszcze agencję reklamową, oferującą usługi w zakresie grafiki komputerowej. W podstawową wiedzę i umiejętności w tym zakresie wyposażył ją właśnie Plastyczniak; nauka w szkole okazała się początkiem późniejszej ścieżki zawodowej, poszerzania umiejętności i rozwijania zawodowego warsztatu. Jak podkreśla Patrycja, równie cenna jest wyniesiona ze szkoły umiejętność omawiania i bronienia swoich projektów w rozmowach z klientami agencji.

– Najważniejsza jest jednak kreatywność, której uczy Plastyczniak – dodaje Patrycja.

To właśnie kreatywność pozwala w otaczającej nas rzeczywistości i w nas samych dostrzec potencjał i rozwijać go. Doskonale wiedzą o tym osoby kreatywne i otwarte na świat, takie jak Patrycja.

« Powrót do listy