Przejdź do treści strony

Nasi absolwenci - Alicja Tkaczyk

10 Mar 2021 r.

Wszystkie sukcesy absolwentek i absolwentów naszego Plastyczniaka napawają dumą, jednak szczególną kategorię stanowią tu osiągnięcia artystyczne. Kolekcja ubioru, stworzona w zeszłym roku akademickim przez Alicję Tkaczyk, wykonana w Pracowni Ubioru Dzianego dr hab. Anny Kuźmitowicz łódzkiej ASP, została dostrzeżona i doceniona przez jury Konkursu im. Wł. Strzemińskiego - Projekt. Alicja zdobyła wyróżnienie jury. Projekty Alicji można było również zobaczyć na jubileuszowej wystawie “Pięć dekad”, poświęconej pracom studentów Pracowni Projektowania Ubioru Dzianego (w sieci wciąż dostępny jest krótki reportaż z wystawy, jedną z jego bohaterek jest właśnie Alicja Tkaczyk).

Alicja ukończyła opolski Plastyczniak w 2017 roku. Swoją pracę dyplomową z ceramiki artystycznej wykonała pod kierunkiem pań: Marii Kupczak-Zajadacz oraz Beaty Pizoń-Jeziorowskiej. Zaprojektowana przez Alę lampa wykonana była z obrotowych obręczy, na których umieszczone zostały porcelanowe ślady wypalonych róż. Wirujące w indywidualnym tempie i przeciwnych kierunkach obręcze rzucają cienie, tworząc na ścianach i suficie niezwykłe widowisko. Jak podkreśliła komisja dyplomowa, w pracy połączone zostały walory artystyczne, technologiczne i warsztatowe; oryginalny pomysł i zastosowane rozwiązania techniczne stanowiły spójną całość.

Alicji Tkaczyk serdecznie gratulujemy sukcesu, a obecnych uczniów Plastyczniaka zachęcamy, by w wyrazistych projektach starszych kolegów szukali inspiracji i zachęty do wytrwałej pracy.

Oprac.: M.Łuczak

« Powrót do listy