Przejdź do treści strony

Multimedia w sztuce

30 Nov 2015 r.

MULTIMEDIA W SZTUCE 2015

W dniach 18 – 20 listopada 2015 roku odbywały się w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach już po raz dziewiąty warsztaty artystyczne  MULTIMEDIA W SZTUCE pt. Barwa i Dźwięk”.​​

Harmonogram spotkań i zajęć był następujący:

18 listopada 2015 r. – środa

  • Warsztaty operatorskie prowadzone przez Krzysztofa Zygalskiego – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach: „Bluebox – kreatywna rola oświetlenia”;
  • Zwiedzanie Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Wystawy: Galeria Sztuki Polskiej 1800-1945, Galeria Sztuki Polskiej Po 1945 Roku, „Światło Historii – Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, Leon Tarasewicz – „Modry”.

19 listopada 2015 r. – czwartek

  • Wykład/pokaz/warsztaty prowadzone przez Sławomira Salmanowicza – Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach – „Adobe Premiere Pro”.

20 listopada 2015 r. – piątek

  • Wykład Ireneusza Kaznochy „Wpływ dźwięku i barwy na rozwój sztuki filmowej, czyli subiektywna historia filmu: od jarmarcznej rozrywki po dzieło sztuki”;
  • Omówienie filmów – Ireneusz Kaznocha i Sławomir Salmanowicz;
  • Podsumowanie warsztatów i rozdanie nagród.

Komisja w składzie:

Przewodniczący – Ireneusz Kaznocha oraz Sławomir Salmanowicz po obejrzeniu
i omówieniu wszystkich etiud, zrealizowanych w ramach warsztatów artystycznych
„IX MULTIMEDIA W SZTUCE 2015” postanowiła przyznać następujące wyróżnienia:


Wyróżnienie I:

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach

Uczniowie – Anna Jasińska, Kamila Serwicka

Opiekun – mgr Paweł Wójcik, mgr Michał Łatasiewicz

Wyróżnienie II:

Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli

Uczniowie – Marta Brylak, Natalia Młynarczyk

opiekun – mgr Witold Rajczak


Wyróżnienie III:

Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie

Uczniowie –  Agnieszka Docczyńska, Kamila Walendykiewicz

Opiekun – mgr Maciej Jędrzejec

Został również przeprowadzony plebiscyt wśród uczestników na najlepszy film.
Zwyciężyła etiuda p.t. „Rewolucja” przygotowana przez uczniów z Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu - Alicji Tkaczyk i Jana Kowala.

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Oprac.: D. Szopiński

Foto.: D. Szopiński

« Powrót do listy