Przejdź do treści strony

Między postem a karnawałem

08 Feb 2016 r.

Słusznie się mówi „więcej radości przynosi dawanie niż branie”

Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie, a ostatnio dwie udane akcje pokazały, że bez względu na to czy jest to czas mikołajkowo-świąteczny czy wprost przeciwnie – zapowiedź Wielkiego Postu nasi uczniowie  mają serca wrażliwe na ludzką niedolę.

Najpierw spełniliśmy marzenia dwójki rodzeństwa z opolskiej świetlicy środowiskowej „Arka w Mieście”. W odpowiedzi na wzruszające listy do Świętego Mikołaja klasa VI OSSP skompletowała spore paczki. Mikołaj wręczył je jednak dopiero, kiedy dzieci przedstawiły Jasełka 14.01.2016 r.

Druga okazja – to „Pączek dla Afryki” – akcja, którą kolejny raz wspieramy dzieła misji kapucyńskiej  w targanej niepokojami Republice Środkowej Afryki. Pracuje tam m.in. O. Benedykt Pączka – to on wymyślił akcję, którą podpowiedziało mu własne  nazwisko. Uprzedziliśmy nieco Tłusty Czwartek, który w tym roku wypada podczas ferii. Uczniowie upiekli ciasta (niekoniecznie pączki) i tydzień wcześniej zarządziliśmy „Pączkowanie”, za całość odpowiadała klasa IV OSSP, ale sukces – czyli zebranie kwoty 332 zł zawdzięczamy całej społeczności szkolnej. Wszystkie słodkości rozeszły się migiem więc i tym razem zebraliśmy nieco na ten szczytny cel.

A propos akcji "Pączek dla Afryki" koniecznie zajrzyjcie TUTAJ

Może warto zajadając pączki, ale dzieląc się tez z innymi  za Jackiem Kaczmarskim powtórzyć:

Dusza moja - pragnie postu, ciało - karnawału!”

Oprac.: M. Bitka

Fot.:

« Powrót do listy