Przejdź do treści strony

Mendini Maestro Designu

18 Mar 2015 r.

10 marca 2015r. klasa V OSSP wybrała się do Wrocławia, aby obejrzeć wystawę dzieł światowej sławy Maestra Designu Alessandro Mendiniego oraz jego brata Francesco.

Wystawa była częścią programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury –Wrocław 2015 i została zorganizowana przy współpracy  INTERNI MAGAZINE, jednego z najważniejszych pism branżowych
z zakresu wystroju wnętrz i współczesnego designu na świecie. Organizatorem wystawy w Polsce, była Akademia Sztuk Pięknych  
we Wrocławiu, która nadała MENDINIEMU tytuł HONORIS CAUSA oraz jedyne w Polsce Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Kuratorem i dyrektorem artystycznym wydarzenia była Dorota Koziara, polska projektantka i wieloletnia współpracowniczka ATELIER MENDINI, od kilku lat właścicielka własnego studia w Mediolanie. Projekty jej autorstwa będziemy mogli zobaczyć w październiku 2015 w salach Ratusza Miejskiego we Wrocławiu.

Poważna część wystawy MENDINI prezentowana była na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego ASP–Wrocław w nowoczesnych pomieszczeniach znajdujących się przy ulicy Traugutta. Naszym przewodnikiem, także po pracowniach Wydziału był pan Grzegorz Rozwadowski, asystent Pracowni Technik Prezentacyjnych, absolwent naszej szkoły. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zapoznać się ze specyfiką Wydziału, poznać wykładowców i studentów oraz posmakować niesamowitej, twórczej i wyjątkowo przyjaznej atmosfery pracy artystycznej.

Oprac.: Z. Szopińska

« Powrót do listy