Przejdź do treści strony

Martyna Cisińska

15 Jan 2018 r.

Laureatka kilku nagród, laureatka „Opolskiego Orła”, w roku 2018 reprezentować będzie Plastyczniak na „artystycznej olimpiadzie”, czyli „Przeglądzie z Malarstwa, Rysunku i Rzeźby”. Przy tym osoba skromna, twórcza, o lekkiej ręce i pełnej pomysłów głowie. To właśnie Martyna Cisińska z klasy III PLP.

Martyna Cisińska ma za sobą dwa lata nauki w Szkole Plastycznej i jest w trakcie trzeciego. Kolejne lata przyniosły Jej nagrody. W ubiegłym roku za osiągniecia sięgnęła po Laur „Opolskiego Orła”. Na tym jednak nie koniec, bowiem jesienią 2017 zdobyła I Nagrodę w X ogólnopolskim konkursie plastycznym „Pudełko zwane wyobraźnią – Maria Pawlikowska Jasnorzewska”. A już w marcu 2018 czeka na nią wyzwanie, jakim jest reprezentowanie szkoły w Przeglądzie Regionalnym. Martyna jest także przewodniczącą szkoły, a obecnie możecie w Opolskim Ratuszu oglądać prace Martyny i Jej koleżanek na wystawie zatytułowanej „Modna Opolanka”.

- Wybrałam szkołę plastyczną, ponieważ od kiedy pamiętam rysowałam i malowałam. Potem zaczęłam uczęszczać na zajęcia do opolskiego Plastyczniaka i całkiem zakochałam się w sztuce i tworzeniu – opowiada o swoich początkach uczennica. – Inspirują mnie ludzie, ich zachowania, pozy, emocje. Tak więc, w projektach prezentowanych w Ratuszu, chciałam uchwycić sposób w jaki strój opisuje osobę go noszącą, jak koresponduje on z odczuciami i pewnego rodzaju impresjami ale również z otoczeniem czyli z Opolem. Nadal się uczę. Chciałabym kontynuować pracę i naukę związaną ze sztuką, kreatywnością.

Oprac.: K.Kubik

Foto: projekty z wystawy w Ratuszu autorstwa M.Cisińskiej

« Powrót do listy