Przejdź do treści strony

Maria Kostrzewa

12 Jan 2022 r.

Maria Kostrzewa to uczennica klasy I PLSP A. Uczęszcza na specjalizację ze stylizacji kostiumu i kreacji wizerunku, prowadzoną przez nauczycielki Joannę Wrześniewską oraz Beatę Pizoń-Jeziorowską.

W swoich projektach uczennica wyróżnia się dużą wrażliwością i bogatą wyobraźnią swoich wizji. Inspiruje się muzyką, światem natury, jej szczególną inspiracją jest ćma, którą często ukazuje w swoich interpretacjach kostiumowych w nieszablonowy sposób. Marysię wyróżnia również sposób pracy: wnikliwość, dokładność, analityczność. Zadziwia konstrukcyjne myślenie o kostiumie, kreowanie własnych światów. Jej szkice i prace kolorystyczne są tworzone z wielkim wyczuciem formy, graficzności i koloru. Ukazują nastrój tajemniczości, ulotności, czasem grozy. Pojawiają się tam elementy zoomorficzne, szkielety, skrzydła. Delikatna „tkanka” jej kostiumów i kreacji jest niepokojąca, zwiewna, ulotna. Mimo że Marysia jest uczennicą 1 klasy PLSP, wykazuje się dużą dojrzałością projektowo-artystyczną i ciekawym warsztatem rysunkowo-malarskim. Te kostiumy znalazłyby zastosowanie w teatrze, teledysku, filmie, evencie. Mamy nadzieję, że wybierze naszą specjalizację – stylizację kostiumu i kreację wizerunku!

Marysia o sobie: „Projektowanie ubioru zawsze było moim zainteresowaniem, które szybko zmieniło się w pasję, z jaką chciałabym związać swoją przyszłość. W pewnej chwili pasja do ubioru przerodziła się w miłość do sztuk scenograficznych.

Kostiumy teatralne i filmowe są tym, z czym chciałabym pracować w przyszłości. Inspiruje mnie muzyka, natura i otaczający mnie świat, ale także fantastyka i science fiction. Mój styl projektowy jest dość punkowy, mroczny, według opinii niektórych niepokojący. W projektach staram się łączyć style z różnych czasów np. wiktoriańskie gorsety z modernistycznymi maskami gazowymi w nietypowym i nowatorskim stylu.”

« Powrót do listy