Przejdź do treści strony

Malujemy świat na Gwiazdkę

05 Jan 2012 r.

W okresie 22 XII 2011 - 5 I  2012 r. – w ramach zajęć z Rysunku i malarstwa, część klasy IV OSSP odwiedziła szkołę podstawową nr 14 w Opolu. Tam namalowali wspólnie swój największy dotąd obraz mierzący około 8x4,5m. Była to ściana przynależąca do sali gimnastycznej, zatem tematyka pracy dotyczyła sportu. Pełne ruchu postacie, przenikające się, wypełniły kompozycję barwnych sportowców, spośród których każdy reprezentował inną dyscyplinę. Praca wykonana została naprawdę dobrze.

Dla uczniów tak wielki format staje się nie lada wyzwaniem. Mają szanse poćwiczyć pracę nad paletą i proporcjami w skrajnie trudnych warunkach. Mogą także doświadczyć, jak można pomóc innym wykorzystując swoje możliwości – połączyć przyjemne z pożytecznym (integrując się przy tym w zespole).

Ta realizacja jest pierwszą, jaka zapoczątkowała projekt pod nazwą „Malujemy świat na Gwiazdkę”. To przedsięwzięcie zamierzamy powtarzać cyklicznie każdego roku w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Jako szkoła mamy wolę zdobienia w ten sposób miejsc, które potrzebują ożywienia i odświeżenia, a środki finansowe mają małe, zatem mamy nadzieję, że zgłoszą się do nas bardziej potrzebujące placówki, które chcą, by dzieci rozwijały się w bardziej kolorowej i radosnej atmosferze.

Akcja "malujemy świat na gwiazdkę" - 15 XII 2011 - 5 I 2012

« Powrót do listy