Przejdź do treści strony

Listopadowa zaduma - szkolne wspominki

21 Nov 2014 r.

Każdego roku w opolskim plastyczniaku wspomina się artystów, którzy odeszli w minionym roku. I tym razem dnia 7.11.2014 roku uczniowie wszystkich klas przygotowali filmy i prezentacje związane z twórczością osób, które poruszyły kulturę polską bądź światową i które zmarły w ostatnim roku ( m.in. Tadeusz Różewicz, Alain Resnais, Marek Nowakowski, Gabriel Garcia Marquez, Alexix Hunter).

Cała uroczystość była szczególnie poświęcona zmarłemu profesorowi naszej szkoły - Panu Bolesławowi Polnarowi. Był nie tylko wielkim artystą, naszym nauczycielem, ale też przyjacielem, miał świetny kontakt z uczniami, zawsze można było do niego przyjść i poradzić się - nigdy nikomu nie odmawiał pomocy, rozmowy. Zasłynął z kilkudziesięciu wystaw na całym świecie, w Opolu znali go, podziwiali chyba wszyscy - dostrzegał w ludziach dobre cechy, więc i każdy go lubił.

Zaduszki były szczególnym czasem, żeby godnie go upamiętnić. Każdy z pokazanych tam artystów był kimś wyjątkowym, w końcu jak powiedzieliśmy na początku całej uroczystości: " Będziemy ich wspominać jako wielkich artystów, którzy dążyli wytrwale do doskonalenia świata swoją twórczością. Tym zapewnili sobie nieśmiertelność".

Oprac.: Dominika Krupok V OSSP

Foto.: D. Szopiński

« Powrót do listy