Przejdź do treści strony

Lekcja teatralna klasy 3OSSP

15 Feb 2018 r.

15 lutego klasa 3 OSSP z nauczycielami Joanną Wrześniewską i Bogusławem Skibińskim uczestniczyli w spektaklu Marvin oraz lekcji teatralnej „ Maska teatralna oraz podstawowe zasady pantomimy” w opolskim Tetrze Lalki i Aktora.

Paweł Aigner reżyser przedstawienia „Marvin”, uznał stary cyrk za najlepszą przestrzeń, w której wydarzyć się mogą rzeczy niezwykłe. Uczniowie mogli po spektaklu zajrzeć za kulisy, z bliska zobaczyć kostiumy, rekwizyty, scenę, zadać pytania dotyczące spektaklu.

Podczas lekcji teatralnej, którą wspaniale poprowadził aktor Jan Chraboł uczniowie wcielili się na scenie w różne postacie w wybranych przez siebie maskach. Zapoznali się z: podstawami pantomimy, ruchem scenicznym, zasadami ruchu w kreowaniu postaci, historią pierwszych masek teatralnych, maskami komedii dell’arte, rodzajami masek w odniesieniu do ich budowy i zastosowania, specyfiką ruchu w masce. Poprzez wspólną aktywność i zabawę uczniowie mogli doświadczyć nowych emocji, poznać nowe zagadnienia oraz wzbogacić warsztat plastyczny.

Oprac.: J.Wrześniewska

Foto: J. Wrześniewska, Grzegorz Gajos (Teatr Lalki i Aktora)

« Powrót do listy