Przejdź do treści strony

Kolejne osiągnięcia!

16 Feb 2015 r.

Z przyjemnością informujemy o ostatnich dokonaniach naszych uczniów. Dominika Działa z klasy III PLP otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Pudełko zwane wyobraźnią - Ewa Lipska". Natomiast Jakub Rybak z V OSSP został uhonorowany wyróżnieniem za swoje tłumaczenie w Międzynarodowym Konkursie Juvenes Translatores.

Jakub Rybak z kl. V OSSP otrzymał specjalne wyróżnienie w konkursie translatorskim Juvenes Translatores 2014 organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej. Ostatnia edycja konkursu, organizowanego na terenie Unii Europejskiej,  odbyła się 27 listopada 2014 r i wzięło w niej udział 5 uczniów naszej szkoły, którzy tłumaczyli teksty konkursowe z języków angielskiego, francuskiego i niemieckiego.
W uzasadnieniu wyróżnienia, które otrzymał Jakub za swoje tłumaczenie GDT podkreśliła, iż „  Tłumacz wykazał się zrozumieniem treści i kontekstu, właściwie odczytuje rejestr stylistyczny (…)  tłumaczenie jest twórcze, lecz zgodne z oryginałem, zawiera drobne błędy gramatyczne, terminologiczne lub ortograficzne, które jednak nie przysłaniają znakomitego ogólnego wrażenia”.

Gratulujemy Jakubowi oraz Panu Piotrowskiemu i życzymy dalszych sukcesów !

Oprac.: I. Paul

« Powrót do listy