Przejdź do treści strony

Przegląd rysunku, malarstwa i rzeźby Katowice 2012

10 Mar 2012 r.

W dniach 8-10 marca 2012 roku trzej uczniowie z klas przed maturalnych wyruszyli na Ogólnopolski Przegląd Rysunku Malarstwa i Rzeźby, który odbywa się w Katowicach. Ela, Paula i Krzysztof w asyście dwóch nauczycieli (Joanna Preuhs, Robert Suchiński) ruszyli po doświadczenie. Będąc już na miejscu okazało się, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”, ponieważ najgorsza i ciężka praca została już wykonana w szkole podczas przygotowań do przeglądu. Na miejscu bowiem, okazało się, że należy wykonać pracę w wybranej dziedzinie wykorzystując jedynie wiedzę i umiejętności zdobyte przez wcześniejsze lata. Sami uczniowie twierdzą, że pomocna jest ciężka i uczciwa praca wsparta podczas egzaminu skupieniem i opanowaniem stresu. Przegląd odkrył wysoki poziom prac z większości szkół na nim prezentowanych. Poziom ten wzrasta z każdym rokiem, co pomaga nam uczyć się wzajemnie od siebie i daje możliwość rozwoju zarówno uczniów, jak i kadry. Każdy uczeń, który znalazł się w tych dniach, by walczyć o miano najlepszego pojechał tam już, jako wyróżniony względem swojej szkoły. Dlatego każdy uczestnik tego konkursu może czuć, że wygrał – wrócił przecież bogatszy o nowe doświadczenie.

JAKO SZKOŁA ZAJĘLIŚMY TRZECIE MIEJSCE!

INDYWIDUALNIE:

PAULA ORLIK - zdobyła 22 punkty

KRZYSZTOF MĘTEL - zdobył 24, 8 punktów

ELA WALENTEK - zdobyła 26 punktów

Ela (uczennica klasy III PLP) dostała się do grupy najlepszych, którzy pojadą jeszcze w tym roku do Warszawy walczyć o indeks wybranej przez siebie uczelni. Trzymamy za Elę kciuki.

Przypominam, że w 2010 roku taki indeks zdobyła Ala Pałys będąc wtedy uczennicą III PLP. Zatem o marzenia warto walczyć ...sumienną pracą.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

nauczyciel malarstwa i rysunku

Joanna Preuhs

foto: J. Preuhs

« Powrót do listy