Przejdź do treści strony

Jesienne wycieczki

09 Nov 2021 r.

Korzystając z ładnej pogody oraz możliwości podróżowania, kolejne klasy pojechały na jednodniowe wycieczki programowe z historii sztuki:

  • Jeszcze we wrześniu klasa IV PLP odwiedziła Muzeum w Gliwicach, oddział w zabytkowej willi Caro, (która została zbudowana na zamówienie śląskiego przemysłowca Oscara Caro w latach 1882-1885). Oprócz wspaniałych wnętrz oraz wystawy mieliśmy okazję posłuchać bardzo ciekawego wykładu na temat Młodej Polski – może te wiadomości przydadzą się do dyplomu i matury?
  • 3 listopada klasa III PLSP B zwiedziła Brzeg, nie tylko zamek, perłę renesansu, po którym oprowadzał nas bardzo kompetentny przewodnik, ale też kościoły i odnowiony ratusz.
  • Jeszcze przed Świętem Niepodległości, 9 listopada, klasa II PLSP A pojechała do Wrocławia w poszukiwaniu (niezbyt trudnym) przykładów romanizmu i gotyku. Zobaczyliśmy „tylko” 9 kościołów gotyckich, 3 zabytki romańskie, ratusz i Stare Jatki, a także – oczywiście – liczyliśmy krasnale. Średniowieczna architektura Wrocławia już nie ma dla nas tajemnic.

Wycieczki prowadziła pani M.Bitka w towarzystwie pani J.Ruteckiej i pani I.Paul.

Oprac.: M.Bitka

« Powrót do listy