Przejdź do treści strony

Egzamin promocyjny z rysunku i malarstwa 2012

20 Mar 2012 r.

 

Zmyślenie i prawda - martwa natura – oto temat artystycznych rozważań dyplomowych z rysunku i malarstwa klas IV PLP I VI OSSP w roku szkolnym 2011/2012 oparty na tekście źródłowym zaczerpniętym z „Dzienników” Jana Cybisa:

„...powiedzieć sobie jasne – ciemne to za mało.
Natężenie światła, – ale jeżeli zakładamy,
że światło to kolor, rachunek zaczyna być wściekle skomplikowany,
bo nie chodzi o jaśniejszy lub ciemniejszy kolor, chodzi o kolor inny.
Kolor to zestawienie...”

Uczniowie realizujący prace dyplomowe w klasie IV PLP w pracowni pani mgr Bożeny Krauze, oraz w klasie VI OSSP w pracowni pani mgr Krystyny Wołowskiej, przystąpili do egzaminu promocyjnego z rysunku i malarstwa w dniach 19 i 20 marca 2012 w szkolnej galerii „Nad Odrą” i w przestrzeniach budynku przy ulicy Barlickiego 15 prezentując zbiorową wystawę będącą odpowiedzią, plonem całorocznych dociekań twórczych na zadany temat. Egzamin promocyjny polegał na przedstawieniach każdego z uczniów zestawu prac obejmujących rysunek martwej natury, oraz pracy malarskiej na papierze realizowany w technikach wodnych i pracy malarskiej na płótnie realizowanej w technice olejnej lub akrylowej. Ponadto każdy z uczniów dopełniał swoją ekspozycję artystyczną autorskim komentarzem osnutym wokół plastycznych zagadnień zgłębianych twórczo w wykonanych pracach. Egzamin promocyjny prowadziła komisja złożona z nauczycieli prowadzących w szkole przedmiot z rysunku i malarstwa. Komisja w składzie: mgr Bożena Krauze, mgr Zbigniew Natkaniec, mgr Bolesław Polnar, mgr Joanna Preuhs, mgr Daniel Szopiński, mgr Krystyna Wołowska oraz pani dyrektor Małgorzata Wojtanowska w charakterze obserwatora poddała ocenie wystawione prace i wystąpienia trzydziestu pięciu autorów z klas IV PLP i VI OSSP.

Oceny celujące otrzymali Wojciech Fikus i Kamila Kołtowska z klasy VI OSSP z pracowni mgr Krystyny Wołowskiej.

Kamila Kołtowska została uhonorowana Grand Prix za najlepszy obraz dyplomowy w roku szkolnym 2011/2012 zaś Wojciech Fikus nagrodzony został za najlepszy zaprezentowany zestaw prac dyplomowych z rysunku i malarstwa, na którym wręczono nagrody laureatom.

oprac. Zbigniew Natkaniec

foto: D. Szopiński

« Powrót do listy