Przejdź do treści strony

Dyplomy z rysunku i malarstwa 2016 - wernisaż

15 Mar 2016 r.

Tegoroczny wernisaż prac z malarstwa i rysunku uczniów klas maturalnych  zgromadził  licznych gości,  zarówno przedstawicieli władz oświatowych jak i - zawsze niezawodnych (mimo przedpołudniowej  pory)- rodziców.  Niewątpliwie ta życzliwa publiczność podniosła ciepłą atmosferą, którą wprowadził już sam temat – INSPIRACJE WŁOSKIE  oraz emocjonalne zaangażowanie młodzieży. Zaprezentowane  zostały wyróżnione i nagrodzone prace, a ich autorzy ciekawie przedstawili swoje doświadczenia i refleksje związane z realizacją  tematu.

Wzruszającym akcentem było wręczenie przez Panią Iwonę Polnar  nagrody specjalnej im Bolesława Polnara  autorowi wyróżnionej pracy Jakubowi Sikorskiemu (VI OSSP). Nagroda ta—ceramiczne serce - nawiązuje do ulubionego rysunkowo kształtu serca, które nakreślił Bolesław Polnar, formę przestrzenną  nadała  sercu pani Maria Kupczak Zajadacz, a pani Teresa Dróżdż-Muszyńska oprawiła unikatowo, nawiązując do koncepcji uczennicy Julii Węgrzynowicz  (reklama wizualna IVOSSP). Pani Dyrektor Małgorzata Wojtanowska  wspomniała, że klasa VI OSSP  jest ostatnią klasą , która  korzystała jeszcze z nauk MISTRZA …

Oglądaniu prac – umieszczonych nie tylko w Galerii  ale też na korytarzach Ogniska - towarzyszyła w tle włoska muzyka oraz - przygotowane przez klasę VI OSSP  - włoskie przysmaki.

To nie koniec tematu włoskiego - prace naszych uczniów będzie można również zobaczyć w Filharmonii Opolskiej podczas Koncertu Charytatywnego organizowanego przez II LO  we współpracy z naszą szkołą.

Oprac.: Maria T. Bitka

Foto.: M. Bitka

« Powrót do listy