Przejdź do treści strony

Benefis Leszka Ołdaka

08 Mar 2019 r.

8 marca w ramach obchodów 60-lecia Liceum Plastycznego w Opolu w Galerii nad Odrą odbył się benefis Leszka Ołdaka, cenionego artysty (rysownika, ilustratora) i wieloletniego nauczyciela naszej szkoły. Spotkanie poprowadziła dr Joanna Filipczyk.

- Zaproponowana przez prowadzącą konwencja rozmowy z artystą była bardzo interesująca! – zauważyła Maria Bitka, historyczka sztuki i nauczycielka. – Wprowadzenie odbiorców w temat było żywe, pełne swady, a jednocześnie doskonale przygotowane.

Rysunki satyryczne Leszka Ołdaka i jego ilustracje do dzieł klasyki literackiej to prace wielokrotnie nagradzane. Z uwagą oglądali je również uczniowie Plastyczniaka:
- Przygotowana w ramach benefisu wystawa bardzo nam się podoba. Zdziwiło nas, że tyle w tych pracach wyobraźni i humoru, satyry – dzieliły się swymi odczuciami Oliwia i Sandra, uczennice III OSSP. – Specyficzna kreska również zrobiła na nas wrażenie.
- Przedstawienie młodemu pokoleniu sylwetki mistrza to jeden z celów tego spotkania – dodała Katarzyna Kubik, wicedyrektor opolskiego Plastyczniaka.

Oprac.: M. Łuczak

Foto: D.Szopiński

« Powrót do listy