Przejdź do treści strony

Arena DESIGN Poznań 2017

14 Mar 2017 r.

W dniach 14-17 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich  można było podziwiać najnowsze trendy w projektowaniu. Uczniowie klasy III PLP oraz V OSSP pod opieką nauczycieli: Teresy Drożdż-Muszyńskiej, Oskara Bąka oraz Anny Boruch-Kuńka w czwartek, wczesnym rankiem, wybrali się do Poznania. Zwiedzaliśmy wystawy wiodących producentów mebli, firm związanych z branżą wnętrzarską oraz prace studentów Wydziałów Architektury Wnętrz i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie. Na Arena DESIGN Pracownia Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem z UAP w Poznaniu prowadzona przez prof. Katarzynę Laskowską prezentowała kilka serii mebli, które niebawem zostaną wprowadzone do produkcji seryjnej. Wśród studentek prezentujących swoje kolekcje meblowe spotkaliśmy absolwentkę Naszego Liceum Plastycznego w Opolu -Justynę Burkiewicz. Autorka prezentowała wieloelementowy zestaw mebli o różnorodnych funkcjach dla nastolatków MEET_ME we współpracy z lenART DESIGN. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za następne!!!
Z Targów udaliśmy się do prywatnej szkoły School of Form , która jest częścią SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Szkoła ta, w najważniejszym dla uczelni w Polsce rankingu "Perspektyw" z 2014 r. jest uznawana za najlepszą uczelnię niepubliczną o profilu społeczno-humanistycznym. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodziło program nauczania argumentując: ”Zajęcia na tym kierunku prowadzone są przez humanistów, artystów oraz projektantów. Każda dyscyplina projektowa przypisana została do dziedziny humanistycznej. Dzięki temu naukę praktycznych umiejętności poszerzono o aspekty m.in. socjologiczne, psychologiczne czy antropologiczne, pozwalające na dostosowanie wiedzy i umiejętności przyszłych projektantów do potrzeb współczesnego człowieka.”  
http://www.sof.edu.pl/dlaczego-sof/projekty-studentow/199-projekty-domestic-design/2384tao.html
Zwiedzając szkołę mogliśmy oglądać pracownie przypominające „nasze szkolne” takie jak fotografia, ceramika, snycerstwo. Doświadczenie  to sprawiło, że  na nowo odkryliśmy nasze miejsce, nasze możliwości.  
Nasyceni wizualnie i bogatsi o kolejne doświadczenia z radością wróciliśmy, aby tworzyć.


Autor : Anna Boruch-Kuńka

Foto: Teresa Muszyńska, Paulina Kochman, Małgorzata Wolak, Karolina Drozdowska

« Powrót do listy